Ta strona korzysta z ciasteczek cookies Rozumiem.

Zadanie z lodash – sumuj wszystkie liczby w zakresie

15 listopada 2017, Kasia Ziomek-Zdanowicz

JavaScript, nauczyć się programować


Uczę się biblioteki lodash, która pomaga w iterowaniu tablic, obiektów i łańcuchów. W tym celu korzystam z zadań freeCodeCamp. W następnych kilku wpisach znajdziesz treść tych zadań oraz rozwiązania przy wykorzystaniu lodash. Zacznijmy od zadania „sumuj wszystkie liczby w zakresie”.

Zadanie z lodash – różnica dwóch tablic

14 listopada 2017, Kasia Ziomek-Zdanowicz

JavaScript, nauczyć się programować


Dziś przedstawiam moje rozwiązanie zadania „różnica dwóch tablic”. Podobnie jak w poprzednim poście, używam lodash – biblioteki, która pomaga w iterowaniu tablic, obiektów i łańcuchów. Zapraszam.


Pan Mąż zapytał: „czy jest sens pisać, że nie ma wpisu?” 😀 Hmm… Piszę, że nie ma wpisu, bo dotychczas publikowałam co poniedziałek. Miałam nadzieję, że może choć kilka osób przyzwyczai się do tego, że piszę 🙂


Skalowalna grafika wektorowa (scalable vector graphics, SVG) jest łatwa do użycia na stronie internetowej i jest wiele powodów, dla których warto jej używać. W tym poście przedstawiam podstawy SVG . Wymieniam również różne zasoby, które mogą pomóc osobom początkującym, które chcą zacząć wykorzystywać SVG w swoich projektach.

przechwytywanie i bąbelkowanie

Przechwytywanie i bąbelkowanie w JavaScript

23 października 2017, Kasia Ziomek-Zdanowicz

JavaScript, nauczyć się programować


W Internecie znajdziesz wiele materiałów o przechwytywaniu i bąbelkowaniu. Dla mnie największą wartość edukacyjną miał rejestr, który znalazłam tutaj i który opisuję w tym poście. Moim zdaniem rejestr bardzo dobrze ilustruje przechwytywanie i bąbelkowanie. Przekonaj się o tym czytając ten post.

XML serialization in VB.Net – simple example

16 października 2017, Kasia Ziomek-Zdanowicz

gotowe rozwiązania, VB.Net


Serialization is a process of converting an object into a form that can be easily transfered, for example using HTTP. The shallow serialization converts the public properties. The deep serialization converts both public and private properties. Deserialization is the reverse of serialization i.e. reconstructiong the object from the stream. There are two main ways to do serialization in VB.Net: XML and binary. In this article I describe how to do the XML serialization in VB.Net.

karuzela flexbox

Karuzela flexbox – dowiedz się jak działa

9 października 2017, Kasia Ziomek-Zdanowicz

CSS, gotowe rozwiązania, JavaScript


W tym artykule opisuję, jak działa karuzela flexbox. Rozwiązanie oparte jest na właściwości order elementów flexbox. Mam nadzieję, że ten artykuł pomoże Ci zrozumieć, co dzieje się w karuzeli flexbox.


Często używam tabel przestawnych w Excelu. Czasem chcę sformatować je tak, aby użytkownik widział tylko liczby, bez możliwości korzystania z funkcji tabeli przestawnej. Formatowanie wszystkich tabeli ręcznie jest czasochłonne. Używam więc bardzo prostego, krótkiego makra, które pozwala zapętlić się przez tabele przestawne. Przeczytaj jak działa to makro i wykorzystaj gotowy kod.

JSON w VB.Net

JSON w VB.Net – prosty przykład

25 września 2017, Kasia Ziomek-Zdanowicz

gotowe rozwiązania, VB.Net


W tym poście opisuję jak czytać JSON w VB.Net. Ale najpierw wysyłam żądanie HTTP i czytam odpowiedź HTTP. Wreszcie dochodzę do sedna sprawy: czytania JSON w VB.Net. Przeczytaj post i dowiedz się, jak to zrobić.


Wprowadzam na Let’s bite bytes nowy rodzaj wpisów: “żółte karteczki”. Zdecydowałam się na to ponieważ bardzo często znajduję ciekawe materiały, którymi chcę się podzielić. Z drugiej strony przygotowanie standardowego wpisu zajmuje bardzo dużo czasu, którego po prostu nie mam. Dlatego postanowiłam, że stworzę dodatkowy rodzaj wpisów, krótkich (pal diabli SEO… 😉 ), ale wciąż wartych uwagi.